3 színváltozat
A hatvanas években a futást nem tekintették sportnak vagy hobbinak. Nem sok futócipő volt a piacon, és akik mégis futni kezdtek, azokat gyakran strébereknek vagy diákoknak tartották. Szintén ebben az időben kezdődött az ikonikus Nike Waffle tornacipő története. A Nike márka akkoriban még gyerekcipőben járt, futócipők forgalmazására összpontosított, miközben az alapítók Bill Bowerman és Phil Knight az egyetemi terepfutócsapatot vezették. Az 1970-es évek elején, amikor a Hayward Field terepfutócsapat a salakos pályáról a mesterséges felületekre váltott, Bowerman olyan cipőket keresett, amelyek alkalmasak a különböző típusú felületekre. Egy gofris reggelinél talált ihletet, ami elvezette őt ahhoz az ötlethez, hogy gofris textúrát használjon a talphoz.
Az egyedi talppal ellátott teniszcipők 1973-banjelentek meg a piacon, kiváló teljesítményt mutattak a legkülönbözőbb terepeken, és képesek voltak elnyelni az ütéseket, védve a futók ízületeit. Ezek voltak az első sportcipők, amelyek ilyen innovatív, gofri ihletésű talppal rendelkeztek. Az első, Japánban készült modell nejlon felsőrésszel rendelkezett, és hatalmas népszerűségnek örvendett. Ezt követte a Waffle Racer nevű vászon változat. Fokozatosan további fejlesztéseket végeztek a tornacipőn, és az eredeti gofris talpat más Nike-termékeken is elkezdték használni. Idővel ezek a tornacipők az amerikaifutball-játékosok kedvencévé váltak.
A Nike egy 12 párból álló, korlátozott példányszámú Nike Waffle-t is gyártott az olimpiai sportolók számára, és egy fel nem használt pár lett a világ legdrágább tornacipője. Ezeknek a cipőknek a története lenyűgöző, és egyszerre ötvözi a kényelmet és a stílust - erős érv a gyűjteményedbe való felvételük mellett.
Velúr: a bőr belső felületének felcsiszolásával készül, aminek során a rostszálak a felszínen maradnak, így az anyag kevésbé áll ellen a szennyeződéseknek, mint a nubuk.
Szintetikus anyagok: a textíliától eltérően a szintetikus szálak erősebbek, tartósabbak és gyorsabban száradnak.
Gumi: egy könnyen karbantartható anyag, amely leginkább esős időben megfelelő.